2015 En Güzel Tülbent Oyası Örnekleri

2015 En Güzel Tülbent Oyası Örnekleri


2015 En Güzel Tülbent Oyası Örnekleri

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza tülbent oyası nasıl yapılır?, en güzel tülbent oyası örneklerinelerdir gibi konularda bilgiler vermek için ve sizin için derlediğimiz en güzel tülbent oyası örnekleriyle baş başa bırakıyoruz.

Değerli hanımların genellikle evlerde taktıkları desen desen ve çeşitli renklerde olabilen bir çeşit aksesuardır tülbent. Genellikle normal günlük yaşamda daha çok kullanılmaktadır. Herşeyin en güzeline lazık olan kadınlar bu konuda da boş durmayıp tülbent kenarlarına çeşitli oyalar yaparak tülbentlerini daha da güzelleştirmektedir.

Tülbent oyası modeline karar verilmeden önce tülbentin renine ve desenine göre oyalar belirlenir ve ardından oya iplikleri hazırlanır. Daha sonra da seçilmiş bir tülbent oyası örneği örülmeye başlanır.

Ülkenin bazı bölgelerinde yazma adıyla da bilinmektedir. Aslında her ikisi de aynı şeydir. tülbent seçerken mutlaka ve mutlaka dikat edilmesi gereken konulardan birisi de kıyafetimizdir. Çünkü tülbent modeliseçilirken kıyafetinizle uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

Daha öncede belirttiğimiz gibi bayanlar genellikle evlerde kullanır tülbent modellerini. Dışarıya çıktıklarında ise genellikle başörtüsü kulanmaktadır. Tülbentleri bazıları başörtüsü olarak kullansa da bazıları yelek ve  atkı olarakta kullanabilmektedir.

Satın alınan bir tülbentinde mutlaka ve mutlaka kenarına bir tülbent oyası örmek gerekir.  Daha bu zamana kadar tülbent oyası olmadan tülbent kullanan birisine rastlamadım icon smile 2015 En Güzel Tülbent Oyası Örnekleri belki biraz uçuk gelebilir ama öyle.

En çok beğenilen ve en güzel tülbent oyası örneklerini sitemizden bu konudaki resimlerden birinin üzerine tıklayarak görebilirsiniz. Buradan da beğendiğiniz bir tülbent oyası örneğini rahatlıkla örebilirsiniz.

Günümüzde tülbent modelleri pek kullanılmasa da bir mevlit okutulurken ya da dini bir etkinliğe katılırken genellikle hazımlarımız başlarına örmek için kullanırlar. Annenizin veya babaannenizin çeyiz sandığını biraz karıştırırsanız emin olun sizlerde birbirinden güzel tülbent oyası örneklerini görebilirsiniz.

Resimlerden de anlaşıldığı üzere tülbent oyası yapılışı oldukça basit gibi görünse de bilmeyenler için oldukça zor gelebilir. Hele ki yeni çağın genç kızlarının konuya ne kadar yabancı olduğunu düşünürsek bu onlar için epey zor olabilir. Ancak annelerinizin bir çoğu u pekala biilmektedir.

Tülbent oyası örneklerinde özellikle küçük küçük çiçek desenlerinin olduğu modeller en çok tercih edilen modellerdendir. Ayrıca yine kurdela oyası örnekleri de en çok tercih edilen tülbent oyası örneklerindendir.

Hadi kızlar sizlerde bu güzel geleneğimizi devam ettirin. Bu küçük mutluluklara ortak olun. Güzel günlerden kullanmanız ümidiyle. En güzel tülbent oyası örnekleri sizin olsun icon smile 2015 En Güzel Tülbent Oyası Örnekleri